SORUN YOK ...
NASIL & NE & NEREDE


AĞIR YÜK TAŞIMACILIĞI & PROJE LOJİSTİĞİ

Proje Lojistiği; ait olduğu sektör içinde planlama, uzmanlık, ön araştırma, takip, süreç, ekip ve ekipman yönetimi gibi unsurların en üst seviyede kullanıldığı bir hizmet türüdür.


Proje Lojistiği özel ekipman, hazırlık ve tecrübe gerektiren sofistike bir taşımacılık konseptidir.


CalibRa uzman profesyonel kadrosu ile müşterilerine projeleri için en uygun ve verimli lojistik modelini sunmaktadır.

GABARİ DIŞI YÜK TAŞIMACILIĞI

Tüm taşımacılık modelleri içinde, gabari dışı yük taşımacılığı, ayrı prosedürler özel ekip ve ekipman gerektiren bir lojistik dalıdır.


Calibra, gabari dışı yük taşımacılığında projeye en uygun taşımacılık modelini, istenilen bütçe ve süreye uygun olarak gerekli olan ekipmanı ve kullanılacak güzergahları belirleyerek en yüksek kalitede hizmet vermektedir.


Gabari dışı yük taşımacılığı esnasında yükün boyutları ve ağırlığı hesaplanarak en uygun ekipman Calibra’nın profesyonel ekibi tarafından belirlenir.


Proje taşımacılığının planlama bölümünde; kontratın kapsamına bağlı olarak Calibra uygun tip gemiyi belirler, gerekli mühendislik çalışmalarını yaparak yol izinlerini alır, müşterilerinin talebi halinde gümrükleme ve sigorta hizmetlerini de sunmaktadır.

KOMBİNE TAŞIMACILIK

Calibra, Proje lojistiğinin bünyesinde bulundurduğu bütün taşımacılık modellerini projeye uygun şekilde entegre ederek dünya genelinde çalıştığı servis ağı ve tecrübeli ekibi ile hizmet vermektedir.


Taşınacak yüke ve güzergaha bağlı olarak, Calibra deniz & hava & demiryolu ve kara taşımacılık modellerini birleştirerek projeler için en verimli çözümü sunar. Ayrıca özel güzergahlar için gerekirse Barç & Nehir taşımacılığı gibi özel taşımacılık çözümleri de sunar.


Calibra aynı zamanda ada projeleri ve nehir kenarı sahalar için de barç taşımacılığını doğru operasyon planına göre gerçekleştirir.
DEPOLAMA & TESLİM

CalibRa, uzmanlaşmış olduğu anahtar teslim projelerde, sahip olduğu geniş hizmet ağı sayesinde ürünlerin , projeye ilişkin malzemelerin depolanması, toplanması, dağıtılması gibi hizmetleri de sunmaktadır.
KONTRAT YÖNETİMİ

CalibRa, Incoterms ve diğer uluslararası ticari konvansiyonların taraflara atfettiği sorumluluklar çerçevesinde, iş ortaklarına danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Gelişen Pazar içerisinde kontratların yapılışı ve uygulanışı gerek operasyonel gerekse finansal olarak en önemli konulardan biridir ve bu konuda CalibRa müşterilerine en doğru sistemi kurmakta yardımcı olmaktadır.
GÜMRÜKLEME HİZMETLERİ

CalibRa, projeye bağlı olarak dünyadaki tüm limanlarda ve lokasyonlarda ithalat ve ihracat gümrükleme hizmetini müşterisine sunmakta ve bu şekliyle projenin tek elden yürütülmesi ve aksaklıkların önüne geçilmesi konusunda müşterisine çözüm ortağı olarak da yardımcı olmaktadır.
FİZİBİLİTE VE ETÜT ÇALIŞMA RAPORLAMASI

Bir projenin opearasyon modelinin belirlenmesinde en önemli kısım fizibilite ve etüt çalışmalarının doğru şekilde yapılmasıdır.

Calibra, projenin planlama aşamasında; yol, liman ve saha incelemesi, hava koşulları, gümrük mevzuatı vb. içeren teknik çalışmayı özenle hazırlayarak müşteriye kapsamlı bir fizibilite raporu sunar. Raporda belirtilen değişkenler ve opsiyonlara göre de en uygun operasyon modelini müşterisiyle beraber kararlaştırmaktadır.